„Jazz island“ šiandien

Šiandien „Jazz Island“ – profesionalus kolektyvas, daugiabalse a cappella dainuojantis įvairaus žanro muziką. Taip, kaip šiame klipe ir dar daugiau:

Nors kolektyvo pavadinime daug džiazo, jų repertuare novatoriškai ir netikėtai skamba įvairaus žanro muzika – nuo įvairių tautų liaudies muzikos iki klasikinių kūrinių ar Lietuvoje bei visame pasaulyje populiariausių dainų. Taip pat „Jazz Island“ yra parengę bendrą programą ir Lietuvoje bei užsienyje koncertuoja su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu – Čiurlionio styginių kvartetu, kaip šiame įrašė “Sodauto”:

„Jazz Island“ yra pelnęs geriausio Lietuvos vokalinio ansamblio titulą, laimėjęs “Aukso paukštės”, Lietuvos muzikų sąjungos “Auksinio disko” apdovanojimus. 2012 metais grupė dalyvavo vokalinių ansamblių konkurse „Iš sidabro šulinių“ ir buvo pripažinta absoliučiai geriausiu konkurso kolektyvu, iškovojusiu Grand Prix visose trijose konkursinėse programose – atliekant folklorinę, džiazo ir populiariąją bei klasikinę muziką.

„Jazz Island“ neretai tenka užduotis atstovauti Lietuvai įvairiuose tarptautiniuose renginiuose mūsų šalyje ir užsienyje. 2011 metais, Lietuvai pirmininkaujant ESBO, kolektyvas Vienoje koncertavo šiam įvykiui skirtuose renginiuose. 2012 metais Paryžiuje surengė koncertą UNESCO ambasadoriams, kurie turėjo progos gyvai išgirsti lietuviškas sutartines, įtrauktas į UNESCO nematerialaus kūltūros paveldo fondą. 2012 metais grupei „Jazz Island“ buvo patikėta atstovauti Lietuvai Kinijoje vykusiame kultūros ir meno festivalyje, vėliau Kinija kolektyvą pasikvietė dar kartą.

Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai, „Jazz Island“ buvo dažnas svečias oficialiuose renginiuose Vilniuje, o taip pat Briuselyje, kur koncertavo atidarant Europos Parlamento „Baltijos kelio alėją“. Strasbūre, Europos parlamento kvietimu, pradėjo Europos jaunimo suvažiavimą (EYE2014).

2014 m. Pasaulinėje chorų olimpiadoje “Jazz Island” iškovojo aukso medalį. Kad buvo verti, galite patys įsitikinti:

Rimtą ir profesionalų “Jazz Island” darbą vertina Nacionalinė filharmonija, kuri kolektyvą jau kelerius metus įtraukia į savo repertuarinius renginius visoje Lietuvoje ar didžiojoje savo scenoje. 2014 m. Nacionalinė filharmonija organizavo “Jazz Island” gastroles Estijoje, Rusijoje ir Kinijoje.

Už profesionalumą “Jazz Island” dėkojo Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o Kultūros ministerija suteikė “Metų jaunojo atlikėjo” premiją.

“Jazz Island” daug koncertuoja, o pastaruoju metu juos vis daugiau kviečia pasirodyti įvairiuose TV projektuose: LRT “Chorų Eurovizijoje”, “Vario audroje”, “Dainų dainoje”, “Tūkstantmečio vaikai”. “Jazz Island” išskirtinai dalyvauja tik tose laidose, kuriose sudaroma galimybė dainuoti gyvai.