Apie Artūro Noviko džiazo mokyklą

“Jazz Island” užaugo Artūro Noviko džiazo mokykloje, kuri veikia nuo 2004 metų.

Šią mokyklą kasmet lanko apie 100 mokinių. Jauniausiems – ketveri. Jei tik norės, vieną dieną jie taip pat taps a cappella meistrais. Tai labai sudėtingas, daug darbo reikalaujantis atlikimo būdas, bet jei nuosekliai mokaisi, viskas įmanoma.

Mokykloje vaikai mokosi dainuoti ansamblyje, bet norintys gali lankyti ir solo pamokas ar groti instrumetu. Kas tikrai visiems privaloma – tai solfedžio, be kurio meistru netapsi. Kad rimtas mokslas vaikų neišgąsdintų, džiazo mokykloje monotoniškus pratimus keičia azartiški azartiški konkursai, solfedžiavimą – smagios dainelės svingo, bosanovos ar kitu ritmu, kurias nuolat kuria Artūras Novikas ir kiti mokyklos mokytojai.

O kad būtų smagiau, mokyklos mokiniai nuolat dalyvauja įvairiuose konkursuose, festivaliuose. Vyriausi mokiniai vasarą kartu stovyklauja, kur dainuoja, patys kuria ir tiesiog smagiai leidžia laiką.

Mokykloje suburtas profesionalių muzikos pedagogų kolektyvas, kai kurie jų baigę mokslus ir užsienyje.

Padedami pedagogų mokiniai išmoksta ne tik dainuoti. Ne ką mažiau svarbus scenos judesys, atsakomybės jausmas prieš kiekvieną koncertą, punktualumas, gebėjimas būti kolektyvo nariu – nuo vaikystės ugdomos savybės praverčia tolimesnėje asmenybės tobulėjimo raidoje.

Labai svarbi ugdymo dalis – laisvė scenoje.

Laisvė scenoje neatsiranda savaime, mes labai daug dėl to dirbame. Kartais ateina, atrodo, geras balsas, bet praeina koks pusmetis, o gal kartais metai, kol tas vaikas atsipalaiduoja, ir gali jį išleisti į sceną kartu su kitais. Apie išraiškingumą kalbame per kiekvieną repeticiją. Neužtenka vien šypsenos, daininkas gali dainuoti išsišiepęs, bet jei akys nesišypsos, jei jis bijos žiūrovo, scenoje bus susikaustęs ir nepajėgus sujaudinti žiūrovą. Artistas turi atsiverti, atsiskleisti, į publiką kreiptis taip, kad kiekvienas žiūrovas manytų, jog tai jam dainuojama. Mes tai labai akcentuojam ir daug ta linkme dirbam“, – pasakojo Artūras Novikas.

Iš mokyklos pavadinimo galėtumėte pagalvoti, kad mokiniai čia dainuoja vien džiazą. Vis dėlto tuo neapsiribojama. Vaikai dainuoja liaudies, populiariąją pasaulio ir Lietuvos muziką, taip pat klasikinius kūrinius. Daugelį jų aranžuoja ir specialiai kolektyvams pritaiko pats Artūras Novikas, kurio aranžuotes neretai atlieka ir kitių mokyklų kolektyvai.

Daugiau apie Artūro Noviko džiazo mokyklą – www.dziazomokykla.lt.